نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

وجود کد و ارور زیاد در تلفن همراه

اما شاید بهترین توصیه ساده نگه داشتن یک برنامه باشد. ابزار تک منظوره مورد نظر مردم را تهیه کنید و از این تمرین برای کدنویسی فقط موارد ضروری استفاده کنید. Felipe Laso-Marsetti، مهندس ارشد سیستم در شرکت توسعه تلفن همراه Lextech Global Services، می گوید: (بهترین و بدون اشکال ترین کد، کدی است که شما آن را نمی نویسید.)

آیا واقعاً می توانید یک برنامه بدون اشکال ایجاد کنید، به ویژه در دور اول؟ احتمالا نه. با این حال، می توانید روی این منابع مشکل تمرکز کنید و تمام تلاش خود را برای ایجاد یک استثنا قوی برای مواردی که ممکن است اشتباه انجام شود و انجام دهید، انجام دهید. مورفی ممکن است در دنیای توسعه نرم افزار سرگردان باشد، اما شما می توانید مطمئن شوید که او تا آنجا که ممکن است سبک تر است.

کد اضافی

اگر هنوز آن را در نظر نگرفته اید، دلیل دیگری که باعث می شود برنامه شما از ثبات کمی برخوردار باشد، نوشتن کد بیش از حد است. یک چیز مسلم است – کد بیشتر همیشه با کد بهتر یا عملکرد بهتر برابر نیست. بهترین روش برای نوشتن کد، حداقل رساندن آن است. در اکثر موارد، هرچه کد بیشتری داشته باشید، با مشکلات بیشتری روبرو خواهید شد.

بهترین روش از بین بردن کد

از بین بردن کد برنامه بیش از حد ممکن است یکی از بهترین تلاش های شما برای حفظ بدون خرابی آن باشد. در اینجا برخی از مناطق خاص وجود دارد که باید هنگامی که می خواهید کد خود را تا حد امکان سبک نگه دارید، باید بر آنها تمرکز کنید:

  • عملکرد: اولویت شما به عنوان یک توسعه دهنده ارائه یک برنامه قابل اعتماد و کاربردی است. و در بیشتر شرایط، برنامه نویسی عملکردی وابستگی ها را به حداقل ممکن می رساند. گرچه وابستگی ها بد نیستند، اما هر خطایی در زنجیره باعث ایجاد اثر مدار مدار می شود. این روی مدولار بودن کد شما تأثیر منفی می گذارد.
  • نامگذاری: نام ها یکی از عناصر مهم کد شما هستند که باید همیشه بهینه سازی کنید. نام های طولانی با توصیف قابل چاپ به سادگی کدهای غیرضروری را ایجاد می کنند، در حالی که اختصارات خیلی کوتاه کارها را برای توسعه دهندگان آینده دشوار می کند.
  • تکثیر: روش آسان دیگر برای روشن نگه داشتن کد، جلوگیری از تکرار است. اگر الگویی را در کد خود تشخیص دهید، ممکن است همین مورد در جایی در کلاس، عملکرد یا روش دیگری وجود داشته باشد. در چنین شرایطی، شما می خواهید کد خود را از نظر اجرای پایدار و رشد پایگاه کد، بازسازی کنید. به این اصطلاحاً refactoring گفته می شود.
  • حریم خصوصی کد: اگرچه این یک روش سریع و آسان است، اما دلایل خوبی وجود دارد که شما نباید همیشه کد خود را عمومی کنید. وقتی کد شما یک حالت جهانی است، به راحتی قابل دسترسی می شود. این اغلب به این معنی است که شما ممکن است مجبور شوید با تغییرات پیش بینی نشده از طرف های خارجی روبرو شوید.
این مطلب را از دست ندهید   مشکلات رایج گوشی موتورولا

اگر می خواهید برنامه خود را تا حد ممکن بدون خرابی نگه دارید، کد پاک و کاربردی همیشه باید در اولویت باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 20 =