نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آیا باتری گوشی موتورولا شما تا زمانی که باید دوام می آورد؟ به طور معمول، طول عمر باتری تلفن مدرن (لیتیوم یونی) 2 تا 3 سال است که طبق رتبه بندی سازندگان، حدود 300 تا 500 چرخه شارژ است. پس از آن، ظرفیت باتری تقریباً 20٪ کاهش می یابد. اما آیا به نظر می رسد مال شما زودتر کوتاه می شود؟ اگر بله، پس شاید عادت شارژ شما در طول سال‌ها بی‌صدا سلامت باتری گوشی موتورولا شما را خراب کرده است. با ما برای راه های افزایش عمر باتری گوشی موتورولا همراه باشید.

افزایش عمر باتری گوشی موتورولا
افزایش عمر باتری گوشی موتورولا

باورهای رایج و قدیمی افزایش عمر باتری گوشی موتورولا

برای افزایش عمر باتری گوشی موتورولا حتماً شما هم باید خلاف این را شنیده باشید که عبارتند از:

 • باتری ها باید کاملا خالی شده و تا 100% شارژ شوند
 • باتری ها در صورتی که فقط پس از تخلیه جزئی به طور مکرر شارژ شوند ظرفیت خود را از دست می دهند.

و این دو نشان می‌دهند که شارژ مکرر به جای آن ظرفیت باتری را کاهش می‌دهد، که برای باتری‌های مبتنی بر نیکل درست بود. زیرا آنها با اثر حافظه نفرین شده اند. به عبارت ساده، اگر از 1% به 100% شارژ نشوند، ظرفیت کامل خود را فراموش خواهند کرد. اکنون، چرخه زدن باتری لیتیوم یونی خود از 1٪ به 100٪ به طور معمول، بخشی از عمر باتری آن را از بین می برد.

تخلیه عمیق تر و سطح پایین باتری

در افزایش عمر باتری گوشی موتورولا برای روشن شدن، باتری به خودی خود، صرف نظر از عادت شما، خراب می شود. حتی زمانی که فقط روی یک قفسه نشسته اید. با چرخش باتری، تغییرات ساختار داخلی غیرقابل برگشت اتفاق می افتد. تعداد لیتیوم به تدریج کاهش می یابد زیرا در طول استفاده معمولی بیشتر و بیشتر روی آند قرار می گیرد. آنها یک لایه محدود کننده (به نام رابط الکترولیت جامد) تشکیل می دهند که رشد می کند و مقاومت داخلی باتری را افزایش می دهد که در نهایت ظرفیت باتری را کاهش می دهد. با گره زدن به عادت شارژ کردن، لایه محدود کننده با عوامل زیر سریعتر رشد می کند:

 1. سرعت تخلیه بالا (سرعت مصرف باتری)
 2. ترشح عمیق تر
 3. سطح باتری پایین (همانطور که سطح باتری بالا است، اما با تغییرات ساختاری متفاوت)
این مطلب را از دست ندهید   تعویض دوربین Motorola Droid 2

بدتر از آن، تخریب دشارژ عمیق هر چه باتری در چرخه عمر خود بیشتر می شود، تشدید می شود. هر چه گوشی موتورولا شما قدیمی تر باشد، عادت شارژ ناسالم شما بیشتر به باتری شما آسیب می رساند.

مقدار مناسب شارژ

هیچ مرزی وجود ندارد: هر چه آن را عمیق‌تر تخلیه کنید، استرس بیشتری به باتری وارد می‌کند. به این معنی که شارژ مکرر عمر باتری باتری های لیتیومی را افزایش می دهد. از این نظر، انجام تخلیه کامل، یعنی شارژ کردن باتری تا 0 درصد، بیشترین استرس را دارد. جدول زیر تعداد چرخه های قابل استفاده را بسته به عمق معمول تخلیه نشان می دهد.

سطح باتری کم

در افزایش عمر باتری گوشی موتورولا باز هم همان مفهوم صدق می کند: هر چه به 0% نزدیکتر باشد، برای باتری مضرتر است. (و همینطور در مورد سطح باتری نزدیک به 100٪). همچنین دلیلی که اپل پیشنهاد می‌کند باتری‌ها را در حالت نیمه‌شارژ ذخیره کنید. به جز این زمان، مرزی توسط سازندگان تلفن تعیین شده است.

قطعاً استانداردی است که می توانید از آن عقب نشینی کنید. بعلاوه راحت است: تلفن شما هرگز وقتی اینقدر کم می شود به شما یادآوری نمی کند. اگرچه اگر احساس می‌کنید از باتری خود محافظت می‌کنید، می‌توانید قبل از اینکه باتری به 20 درصد برسد، آن را دوباره شارژ کنید.

استثناء قاعده

که باید در موارد خاص باتری خود را تا 0% (دشارژ کامل) مصرف کنید. چه مناسبتی؟

 1. درصد باتری شما به طور ناگهانی کاهش می یابد، مثلاً به طور غیرعادی در 50٪ باقی می ماند و سپس در یک چشم به هم زدن به 35٪ می رسد.
 2. باتری شما وقتی باتری باقی می ماند خاموش می شود.
این مطلب را از دست ندهید   نحوه خاموش کردن حالت ایمن گوشی موتورولا

اگر این اتفاق افتاد، تخلیه کامل و سپس شارژ کامل برای کالیبراسیون مجدد انجام دهید. برای کالیبره کردن باتری گوشی موتورولا:

 1. باتری خود را خاموش کنید تا زمانی که گوشی موتورولا خود به خود خاموش شود (بدون اینکه در این بین شارژ شود)
 2. وقتی گوشی موتورولا خاموش است گوشی موتورولا خود را تا 100 درصد شارژ کنید
 3. 100% از شارژر جدا شده و گوشی موتورولا خود را روشن کنید
 4. اگر بعد از روشن شدن باتری 100% نیست، آن را تا 100% شارژ کنید و از برق جدا کنید
 5. انجام شده! چرخه دشارژ کامل و شارژ مجدد، خوانش باتری را مجددا کالیبره کرده است

بیشتر بدانید: دلایل عدم اتصال گوشی به وای فای

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =