نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برای ایجاد فضای بیشتر چه باید کرد؟

امروزه موبایل ها و تلفن های همراه جزوه وسیله های مهمی در زندگی ما به شمار می آیند. به راحتی می توانید از طریق این دستگاه ارتباط برقرار کرده و حتی تصاویر و موزیک را ضبط و اجرا نمایید. اما ممکن است  گاهی برای ضبط لحظه های خود و یا دانلود فیلم و موزیک فضای کافی را نداشته باشید. در این مقاله به راحتی می توانید حافظه ی کافی را برای دستگاه خود ایجاد نمایید.

راه حل های برای ایجاد فضای کافی

برای رفع این مشکل راه حل های زیادی و متنوعی وجود دارد در این قسمت چند نمونه از این راه حل ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

  1. حافظه نهان خود را پاک کنید

اکثر برنامه ها در Android از داده های ذخیره شده استفاده می کنند. داده های ذخیره شده ، در حالی که باعث صرفه جویی در وقت می شوند می توانند فضای شما را اشغال نمایید. به خصوص اگرمدتی پاک نشده باشد.

دوربین عقب  Moto G6

برای پاک کردن حافظه نهان یک برنامه ، به تنظیمات تلفن خود بروید. مدیر برنامه را پیدا کنید و برنامه مورد نظر خود را برای تغییر انتخاب کنید. از فهرست برنامه ، گزینه “ذخیره سازی” را انتخاب کنید ، گزینه ای که می گوید “پاک کردن حافظه پنهان” است را پیدا خواهید کرد. برای پاک کردن حافظه نهان ، منوی تنظیمات تلفن شما دارای برگه ای است که مستقیماً به سمت “ذخیره سازی” منتهی می شود و در آنجا می گوید که چه مقدار حافظه توسط داده های ذخیره شده، ذخیره می شود. اگر “داده های ذخیره شده” را انتخاب کنید ، تلفن از شما سؤال می کند که آیا می خواهید حافظه نهان همه برنامه های تلفن خود را پاک کند یا خیر.

  1. بارگیری خود را حذف کنید

سیستم سازمانی پیش فرض تلفن شما دارای پوشه “Downloads” خواهد بود. معمولاً این فایل ها در “پرونده های من” یافت می شود. هر چیزی که هنگام مرور شبکه بارگیری کنید ، از فایل گرفته تا فیلم ، در آن پوشه ذخیره می شود بنابراین در صورت غیر ضروری بودن آن ها می توانید ، آنها را حذف کنید.

  1. برنامه هایی را که مدتی از آنها استفاده نکرده اید را حذف کنید

این ممکن است واضح به نظر برسد اما بیشتر کاربران به طور متوسط ​​بیش از 100 برنامه در تلفن های خود دارند. بیشتر برنامه ها از اولین بار بارگیری نشده اند. اگر برنامه ای وجود دارد که در هفته ها یا ماه ها از آن استفاده نکرده اید ، شاید زمان آن رسیده که آن را حذف نمایید.

این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل روشن نشدن گوشی موتورولا

  1. عکس های پشتیبان گرفته شده را در تبلیغات Google Photos حذف کنید

 Google Photos بطور خودکار از هر عکس یا ویدیویی که تاکنون با استفاده از تلفن خود گرفته اید ، را ذخیره می کند. در حالی که این یک روش عالی برای اطمینان از این است که دیگر هیچ خاطره ای را از دست ندهید ، و دیگر لازم نیست تمام عکس ها و فیلم ها را بر روی تلفن خود نگه دارید ، هنگامی که قبلاً پشتیبان تهیه شده اند. اگر نیازی به دسترسی سریع به هیچ یک از محتوا ها را ندارید ، می توانید به Google Photos بروید ، منو را باز کنید و “فضای خالی” را انتخاب کنید ، و موارد انتخاب شده از تلفن شما پاک می شوند.

  1. از فایل های ناخواسته خلاص شوید

اگر هنوز هم در فضای کمی دارید و به دنبال پاک کردن حافظه تلفن خود هستید ، می توانید Files را توسط Google بارگیری کنید تا فایل های ناخواسته پاک شوند. اینها فایل هایی هستند که در حافظه پنهان یا بارگیری های شما نشان داده نمی شوند ، اما هنوز هم در تلفن شما فضا را اشغال می کنند بدون اینکه هدف خاصی داشته باشید.
فایل های Google می توانند فایل های تکراری را تشخیص دهند ، برجسته کنید که کدام برنامه بیشترین فضای را اشغال می کند.

  1. اگر نمی توانید هر چیزی را حذف کنید ، کارت SD اضافه کنید

اگر هنوز هم بعد از خالی کردن فضای ذخیره تلفن خود به حافظه بیشتری نیاز دارید ، همیشه می توانید در کارت SD استفاده کنید. بیشتر تلفن های Android دارای شکاف کارت microSD هستند. نسخه های جدیدتر اندروید حافظه کارت SD را می گیرند و بطور خودکار فضای را با استفاده از ویژگی ای به نام ‘Adoptable Storage’ اختصاص می دهند. این بدان معنی است که شما نیازی به انتقال دستی داده ها ندارید و  Google به طور خودکار این کار را برای شما انجام می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   باتری موبایل Moto G6

منبع: تعمیر موتورولا

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =