نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

شنیدن شکایت افراد مبنی بر کاهش سرعت و سخت افزار گوشی موتورولا ، یا کمبود فضا یا اینکه عمر باتری دیگر خوب نیست، بسیار رایج است. بسیاری از این موارد می‌تواند ناشی از برنامه‌ها، فایل‌ها و سایر موارد تصادفی باشد که هر چه بیشتر از تلفنتان استفاده می‌کنید جمع‌آوری می‌شوند. خوشبختانه، تمیز کردن آن آسان است و اندروید ابزارهایی برای انجام کار دارد.

سخت افزار گوشی موتورولا

سخت افزار گوشی موتورولا و حذف برنامه های غیر قابل استفاده

اولین جایی که برای سخت افزار گوشی موتورولا باید شروع کنید این است که برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف نصب کنید. همه ما تمایل داریم برنامه ها را در طول زمان جمع آوری کنیم و در صورت نیاز آنها را در آنجا رها کنیم. اگر از آنها استفاده نمی کنید، آنها را حذف کنید.

هیچ مزیت واقعی برای نگه داشتن برنامه هایی که استفاده نمی کنید وجود ندارد. آنها کشوی برنامه شما را شلوغ می کنند، فضا را اشغال می کنند و می توانند در پس زمینه اجرا شوند یا بدون اینکه شما متوجه شوید آنلاین شوند. اگر می‌خواهید میزان فضایی که یک برنامه استفاده می‌کند را ببینید، به Settings > Storage > Apps بروید، سپس از منو گزینه Sort by size را انتخاب کنید.

علاوه بر حذف نصب برنامه هایی که دانلود کرده اید، می توانید هر برنامه سیستمی را که نیاز ندارید غیرفعال کنید. وقتی یک برنامه را غیرفعال می‌کنید، نماد آن پنهان می‌شود، هر به‌روزرسانی حذف می‌شود، نمی‌توانید آن را راه‌اندازی کنید و به‌طور خودکار اجرا نمی‌شود.

برای غیرفعال کردن یک برنامه، به Settings > Apps بروید، سپس برنامه را پیدا کنید و روی Disable ضربه بزنید. برای فعال کردن مجدد آن، دوباره برنامه را پیدا کنید و روی فعال کردن ضربه بزنید. توجه داشته باشید که غیرفعال کردن فقط برای برنامه‌های داخلی سیستم که قابل حذف نیستند کار می‌کند.

خلاص شدن از شر برنامه های “تقویت کننده سرعت”

در حالی که در آن هستید، باید از شر هر برنامه «افزایش عملکرد» که نصب کرده اید خلاص شوید. اینها صدها میلیون بار دانلود می کنند، اما تقریباً همه ناخواسته هستند.

این مطلب را از دست ندهید   بلندگو Motorola Droid RAZR M

این برنامه‌ها شامل task killer، تقویت‌کننده RAM یا هر چیز دیگری هستند که نوید افزایش سرعت گوشی موتورولا شما را می‌دهند. آنها کار نمی کنند. پاک کننده های کش غیر ضروری هستند زیرا این ویژگی در سیستم عامل تعبیه شده است. برنامه های آنتی ویروس معمولاً مورد نیاز نیستند زیرا همه برنامه های ارسال شده به Play Store از نظر بدافزار اسکن می شوند (مگر اینکه برنامه ها را از منابع خارجی دانلود کنید). صرفه جویی در باتری معمولا عمر باتری شما را افزایش نمی دهد.

همه این نوع برنامه ها ادعاهای بزرگی دارند که به ندرت محقق می شوند. اغلب آنها سرعت تلفن شما را کاهش می دهند یا باتری شما را خالی می کنند. آنها همچنین معمولاً مملو از تبلیغات هستند و بسیاری از آنها با حریم خصوصی داده‌های شما سریع و راحت بازی می‌کنند.

اگر می‌خواهید یک قدم فراتر بروید، می‌توانید با برخی از برنامه‌های معروف نیز مقابله کنید. فیس بوک به دلیل کاهش سرعت اندروید بدنام است – پس چرا به جای آن برخی از گزینه های جایگزین را بررسی نکنید؟

اندروید ابزارهایی دارد که به شما کمک می کند برنامه های پرمصرف را شناسایی کنید. نمودار باتری نشان می‌دهد که کدام یک از آن‌ها بیشترین انرژی را مصرف می‌کنند و برخی از نسخه‌های اندروید به شما امکان می‌دهند ببینید چه برنامه‌هایی رم شما را اشغال می‌کنند.

آزاد کردن فضا

در سخت افزار گوشی موتورولا هر گوشی موتورولا دارای فضای ذخیره سازی محدودی است که چندین گیگابایت کمتر از چیزی است که تبلیغ شده است. اکثر دستگاه‌ها تا 8 گیگابایت را به سیستم عامل و برنامه‌های از پیش نصب شده از دست می‌دهند، و هیچ راهی برای بازیابی آن وجود ندارد.

بنابراین، باید مراقب فضایی که در اختیار دارید باشید. چندین کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا فضای ذخیره سازی زیادی را آزاد نگه دارید.

برای مشاهده نحوه توزیع فضای شما بین برنامه‌ها، رسانه‌ها، داده‌های حافظه پنهان و سایر فایل‌ها، به تنظیمات > فضای ذخیره‌سازی بروید.

روی Apps و سپس Sort by size از منو ضربه بزنید و می توانید ببینید که هر برنامه چقدر فضای اشغال می کند. این فقط شامل فایل‌های برنامه نیست، بلکه هر محتوا (مانند لیست‌های پخش آفلاین در Spotify) و داده‌های کش را نیز شامل می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   مادربرد Motorola Droid RAZR

اگر نمی‌خواهید برنامه‌ای را حذف نصب کنید، می‌توانید روی Clear data ضربه بزنید تا فضای آن آزاد شود. با این حال، این به طور کامل برنامه را بازنشانی می کند، از جمله جزئیات ورود، تنظیمات ذخیره شده یا امتیازات

سخت افزار گوشی موتورولا و حذف برنامه

نیازی نیست نگران فایل های ذخیره شده باشید، زیرا این فایل توسط اندروید مدیریت می شود. وقتی از برنامه‌ها استفاده می‌کنید، فایل‌ها و داده‌های خاصی در حافظه پنهان ذخیره می‌شوند تا بتوان آنها را به سرعت بازیابی کرد و باعث می‌شود برنامه سریع‌تر کار کند. اندروید تصمیم می‌گیرد که حافظه پنهان چقدر بزرگ شود و در صورت نیاز به فضای بیشتر، محتویات آن را هوشمندانه حذف می‌کند.

تصاویر، ویدیوها و صدا به تنهایی توضیحی هستند و همچنین راهی آسان برای آزاد کردن فضا در اختیار شما قرار می دهند. مگر اینکه به دلایلی نیاز به ذخیره عکس‌ها و ویدیوهای خود در تلفن خود داشته باشید (شاید اغلب از محدوده Wi-Fi یا 4G خارج هستید)، می‌توانید از یک سرویس ابری برای ذخیره آنها استفاده کنید.

Google Photos با ارائه فضای ذخیره‌سازی نامحدود برای فایل‌های کمی فشرده، انتخاب واضحی است، اما می‌توانید از Flickr یا Dropbox یا تقریباً هر برنامه ابری دیگری استفاده کنید.

به همین ترتیب، می‌توانید کتابخانه کامل iTunes خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه برای سرویس پخش Google در Google Play Music آپلود کنید.

سخت افزار گوشی موتورولا و فایل های متفرقه

در سخت افزار گوشی موتورولا رفع با این کار دشوارتر است، زیرا به معنای واقعی کلمه همه داده های کاربر شما را در بر می گیرد.

تنظیمات برنامه، فایل‌ها یا ذخیره‌های بازی ممکن است در اینجا ذخیره شوند، همچنین فایل‌هایی که از دسک‌تاپ خود کشیده و رها کرده‌اید. پوشه دانلود نیز در اینجا قرار دارد و حاوی هر چیزی است که از طریق مرورگر خود دانلود کرده اید — این اغلب چیزی است که نیاز به پاک کردن دارد.

این مطلب را از دست ندهید   بلندگو Motorola Droid 2

ممکن است بتوانید تشخیص دهید که هر کدام به چه چیزی مربوط می شود، زیرا معمولاً به طور مرتب در پوشه ها مرتب شده اند. می‌توانید فایل‌هایی را که نیاز ندارید یا پوشه‌های مربوط به برنامه‌هایی را که حذف نصب کرده‌اید حذف کنید. اگر مطمئن نیستید که یک فایل یا پوشه چیست، بهتر است آن را به حال خود رها کنید.

البته اگر گوشی موتورولا با اسلات microSD دارید، نیازی نیست نگران آزاد کردن فضا باشید. نسخه های اخیر اندروید به شما امکان می دهد برنامه ها یا فایل های بزرگ را به کارت منتقل کنید. فقط روی نام برنامه ضربه بزنید و سپس دکمه انتقال به کارت SD را انتخاب کنید.

تنظیم مجدد کارخانه

در نهایت، ساده ترین گزینه: تنظیم مجدد کارخانه. انجام این کار کمی دردسرساز است، اما اگر سرعت گوشی موتورولا شما واقعاً کاهش یافته است، اگر خطاهایی را ایجاد می کند، یا اگر به طور کلی باگ است، تنظیم مجدد کارخانه بهترین گزینه است. فقط مطمئن شوید که ابتدا از همه چیز بک آپ گرفته اید.

بازنشانی کارخانه همه چیز را از دستگاه شما پاک می کند، از جمله تمام اطلاعات حساب شما، و آن را به حالتی که در هنگام خرید اولین بار بود برمی گرداند.

وقتی دوباره آن را روشن کردید، باید جزئیات Wi-Fi و حساب Google خود را وارد کنید. همه برنامه های قدیمی شما باید به طور خودکار شروع به نصب مجدد کنند. بسیاری از برنامه‌ها اکنون می‌توانند از داده‌های خود در حساب Google شما (مانند Pokemon GO) نسخه پشتیبان تهیه کنند، و اگر یکی از شما این کار را انجام دهد، بدون نیاز به انجام کاری، آن داده‌ها بازیابی می‌شوند.

برای بقیه، باید مطمئن شوید که یک برنامه پشتیبان مناسب دارید. هلیوم گزینه خوبی است، اگرچه ساده ترین گزینه برای استفاده نیست، یا می توانید سایر توصیه های ما را برای برنامه های پشتیبان اندروید بررسی کنید.

بیشتر بدانید: علت کار نکردن اینترنت گوشی موتورولا

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دو =