نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نحوه حذف میعان (قطعات اب) در لنزهای تلفن دوربین

چگالش در لنزهای دوربین تلفن به این معنی است که ممکن است رطوبت به قسمت محافظ خارجی نفوذ کرده باشد. از بین بردن رطوبت از لنز امکان پذیر است و باید بلافاصله برای جلوگیری از آسیب آن تلاش کرد.

در حالت ایده آل، میعانات محدود به قسمت بیرونی است، در این صورت راه حل آسان است و دوربین با یک تمیز کردن ساده به حالت عادی برمی گردد. در صورت نفوذ، تراکم داخلی برای حذف نیاز به دستکاری دارد. حذف آب در یک دوربین آیفون یا دوربین های آندروید برای عملکرد کلی دوربین و تلفن مهم است.

نظافت خارجی

با یک تمیز کردن ساده بیرونی می توانید لنز دوربین را دفع کرده و به سرعت مشکل را برطرف کنید. این برای رطوبت موجود در لنز دوربین حل نمی شود اما آب را از قسمت خارجی پاک می کند. از پارچه نرم میکروفیبر در لنزهای جلو و عقب دوربین خود استفاده کنید. میکروفیبر از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا باعث خراشیدن و آسیب دیدن لنز نمی شود.

پس از پاک کردن تمام رطوبت از قسمت بیرونی و تمیز کردن کامل بقایای لنز، دوربین خود را باز کرده و به دنبال یک دید واضح باشید. همچنین می توانید عکس بگیرید تا ببینید آیا لکه ای دارد یا اینکه مه آلودگی موفقیت آمیز بوده است. هرگونه تراکم باقیمانده به احتمال زیاد در داخل لنز است.

برای خشک کردن آماده شوید

وقتی دوربین و تلفن شما توسط رطوبت نفوذ کرد و به وضوح درون لنز متراکم شد، فوراً برق را خاموش کرده و تلفن را خاموش کنید. این از تماس اجزای الکتریکی با رطوبت و صدمه دیدن جلوگیری می کند. درب باتری را نیز بردارید و باتری امکان پذیر است. برای از بین بردن رطوبت قابل مشاهده از تلفن، باتری و محفظه باتری از پارچه میکروفیبر استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه عیب یابی مشکلات اینترنت

تلفن را در معرض گرمای شدید قرار ندهید و از ابزارهایی مانند سشوار برای از بین بردن رطوبت استفاده نکنید زیرا باعث آسیب دیدن اجزای الکتریکی می شود. به سادگی آب را با یک حوله نرم برداشته و به سمت روند خشک شدن حرکت کنید.

از بین بردن رطوبت در لنز دوربین شما

دو روش مناسب برای از بین بردن رطوبت از دوربین گوشی و خود گوشی با بسته های ژل سیلیکا و برنج پخته نشده است. بسته های ژل در اقلام الکترونیکی، کفش، لباس و سایر مواردی که به رطوبت حساس هستند، معمول است. بسته ها را می توانید در یک فروشگاه الکترونیکی پیدا کنید.

اگر بسته های سیلیس در دسترس نباشد، برنج نپخته به عنوان یک محلول مستقل عمل می کند. نیمی از کیسه پلاستیکی گالن یا ظرف نگهداری مواد غذایی را با برنج خشک و نپخته پر کنید. تلفن و باتری را در ظرف قرار دهید اما آنها را از هم جدا نگه دارید.

قبل از بیرون آوردن تلفن و باتری، ظرف را ببندید و به مدت 24 ساعت صبر کنید. هر برنج و باقیمانده تلفن را پاک کنید و باتری را دوباره وارد کنید. همه چیز را روشن کنید و از نظر رطوبت بررسی کنید. اگر رطوبت در دوربین باقی ماند، یک چرخه 24 ساعته دیگر را دوباره در برنج قرار دهید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =