نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموش شدن دائمی گوشی. تجربه اندروید بسیار هیجان انگیز است تا زمانی که در استفاده از گوشی موتورولا خود با مشکلاتی روبرو شوید. یکی از مشکلاتی که در برخی از گوشی موتورولا ظاهر شده است این است که گوشی موتورولا خود به خود خاموش می شود. این می تواند یک موقعیت بسیار ناامید کننده باشد، البته، در زمانی که گوشی موتورولا خود به طور خودکار خاموش می شود، نمی توانید کاری با آن انجام دهید. این مشکل می تواند ناشی از نقص سخت افزار، اشکالات نرم افزاری یا تنظیمات نامناسب باشد، راه های مختلفی برای رهایی از این آشفتگی وجود دارد که در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

خاموش شدن دائمی گوشی

بازنشانی داخلی دستگاه و خاموش شدن دائمی گوشی

بله، اولین چیزی که می تواند باعث شود گوشی موتورولا شما همچنان خاموش شود، تنظیم مجدد داخلی است. این سیستم ممکن است گهگاه پس از استفاده طولانی مدت برای بارگیری مجدد حافظه خاموش شود و این طبیعی است، زیرا هیچ آسیبی به گوشی موتورولا وارد نمی کند.

خوب است که گهگاه پس از چند روز استفاده، دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا سیستم را بازنشانی کنید و حافظه پنهان برنامه ها را پاک کنید، که باعث می شود دستگاه شما نیز به خوبی کار کند.

نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل موتورولا

خرابی باتری

همانطور که همه ما می دانیم که باتری یکی از مهم ترین بخش های گوشی موتورولا است، اولین چیزی که باید بررسی کنید که آیا گوشی موتورولا اندرویدی شما به طور تصادفی خاموش می شود یا خیر، باتری است. در شرایطی که باتری جریان کافی ندارد، می تواند دستگاه را به طور مکرر خاموش کند.

یکی از راه حل های آن شارژ کردن گوشی موتورولا است زیرا ممکن است باتری شما کم شده باشد. فقط کابل USB و آجر شارژ را بگیرید، آجر را به پریز وصل کنید و دستگاه را برای چند ساعت بگذارید تا شارژ شود و بررسی کنید که آیا اکنون به خوبی کار می کند یا خیر.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض قاب پشتی Motorola Droid 1

اگر گوشی موتورولا شما هنوز به خوبی کار نمی کند، به این معنی است که مشکل بزرگتری در کف دست خود دارید. احتمالا باتری شما معیوب است و باید آن را برای بررسی و تعویض به تعمیرگاه ببرید. سعی نکنید باتری داخلی را خودتان جدا کنید زیرا ممکن است منجر به از بین رفتن کل دستگاه شود

استفاده از CPU بالا و خاموش شدن دائمی گوشی

CPU گوشی موتورولا شما قادر است تعداد زیادی برنامه را در پس زمینه اجرا کند. با این حال، استفاده طولانی مدت از جریان بالا توسط یک برنامه، نیاز به تنظیم مجدد CPU و خاموش شدن خودکار گوشی موتورولا شما دارد. اگر بعد از نصب یک برنامه جدید متوجه این موضوع شدید، می توانید سعی کنید برنامه را حذف نصب کنید و دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید تا بررسی کنید که آیا علت مشکل است یا خیر.

از طرف دیگر، می‌توانید برخی از برنامه‌های خود را یکی یکی ثابت کنید و گوشی موتورولا خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. می توانید برنامه های خود را با کشیدن آنها به برنامه فریزر در صفحه اصلی خود در HiOS و XOS ثابت کنید.

روشن و خاموش کردن برق برنامه ریزی شده

روشن و خاموش کردن برنامه‌ریزی شده یک ویژگی مفید در گوشی موتورولا‌های اندرویدی است که به شما کمک می‌کند تا به طور خودکار گوشی موتورولا خود را در شب خاموش کنید و آن را در صبح بر اساس ترجیحات خود روشن کنید. نه تنها دستگاه شما را شب خاموش می کند و صبح به تنهایی آن را روشن می کند، بلکه بر اساس زمانی که به آن اختصاص داده اید نیز کار می کند. به عنوان مثال، اگر این همان چیزی است که شما آن را تنظیم کرده اید، می تواند دقیقاً ساعت 1 بعد از ظهر گوشی موتورولا شما را خاموش کند.

این مطلب را از دست ندهید   علت کار نکردن اینترنت گوشی موتورولا

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید که آیا گوشی موتورولا شما به طور خودکار خاموش می شود یا خیر، تنظیمات روشن و خاموش برنامه ریزی شده است. ممکن است شما ناخواسته آن را روشن کرده باشید یا توسط شخص دیگری روشن شده باشد و برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار بیشتر باید آن را اکنون غیرفعال کنید.

برای انجام این کار، لطفاً برنامه Settings را باز کنید و به سیستم بروید و روی Schedule power on & off ضربه بزنید تا بررسی کنید که آیا تنظیمات روشن است یا خیر. اگر روشن است، دلیل مشکل همین است و باید آن را خاموش کنید تا خاموش شدن گوشی موتورولا خود به خود برطرف شود.

دکمه روشن و خاموش کردن معیوب

اگر هر یک از راه حل های بالا را امتحان کرده اید و گوشی موتورولا شما مدام خاموش می شود، باید دکمه پاور سخت افزار را بررسی کنید.

به طور معمول، اکثر گوشی موتورولا های اندرویدی طوری طراحی شده اند که پس از ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه داشتن دکمه پاور، مجددا راه اندازی شوند. بنابراین، عملکرد نادرست دکمه پاور می تواند دستگاه شما را به راه اندازی مجدد مکرر یا خاموش شدن خودکار راه اندازی کند.

برای خلاص شدن از شر آن، اگر قاب گوشی موتورولا را دارید ابتدا برای مدتی آن را بردارید. سپس باید بررسی کنید که آیا کیس دکمه پاور را نگه داشته است یا خیر. اگر متوجه شدید که دکمه پاور معیوب است، کافی است آن را برای بررسی به تعمیرگاه موبایل ببرید و آن را تعمیر کنید تا دستگاهتان دوباره کار کند.

اشکالات سیستم عامل و خاموش شدن دائمی گوشی

به غیر از نقص سخت افزاری، اشکالات نرم افزاری و اشکالات سیستم عامل نیز می تواند باعث خاموش شدن خودکار دستگاه شما شود. سازنده دستگاه شما همیشه در تلاش است تا اشکالات سیستم عامل را که ممکن است باعث کند دستگاه شما کار کند، باتری را تخلیه کند و حتی باعث بی ثباتی سیستم شود، برطرف کند. به همین دلیل است که باید دستگاه خود را به طور مرتب به‌روزرسانی کنید. ممکن است به رفع خاموش شدن خودکار دستگاه شما پس از به‌روزرسانی نصب‌شده کمک کند.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه افزایش سرعت گوشی موتورولا

برای بررسی و نصب به‌روزرسانی روی دستگاهتان، لطفاً برنامه تنظیمات گوشی موتورولا خود را از راه‌انداز برنامه باز کنید و به System در پایین صفحه بروید و سپس روی System update ضربه بزنید تا به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید. برای دانلود و نصب به‌روزرسانی سیستم در صورت وجود به‌روزرسانی، مراحل نشان داده شده روی صفحه را دنبال کنید.

ممکن است لازم باشد قبل از دانلود به Wifi خود وصل شوید تا داده های خود را ذخیره کنید. همچنین مطمئن شوید که همانطور که در بالا توضیح داده شد فقط دستگاه خود را از برنامه به‌روزرسانی سیستم به‌روزرسانی می‌کنید، هر گونه تلاش برای نصب در جای دیگر ممکن است گوشی موتورولا شما را خراب کند و شما را از گارانتی خارج کند.

حافظه ناکافی

بازی سنگین یا حافظه ناکافی برای اجرای عملیات نیز می تواند باعث خاموش شدن خودکار گوشی موتورولا شما شود. اگر متوجه شدید که گوشی موتورولا شما پس از انجام یک بازی سنگین یا اجرای برخی از برنامه‌ها خاموش می‌شود، سعی کنید تعداد برنامه‌هایی را که در یک زمان اجرا می‌کنید محدود کنید تا گوشی موتورولاتان به خوبی کار کند. همچنین می‌توانید برنامه‌های اخیر را پاک کنید تا حافظه آزاد شود و همچنین اجازه دهید گوشی موتورولا پس از ساعت‌ها استفاده بعدی استراحت کند.

پیشنهاد مطالعه: 9 روش رفع خطای دوربین گوشی موتورولا

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =