نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

احتمالاً روزی صدها بار صفحه گوشی موتورولا خود را لمس می کنید. در ترکیب با ساختار شیشه ای ظریف آن، جای تعجب نیست که صفحه نمایش لمسی گوشی موتورولا های هوشمند یکی از رایج ترین اجزایی است که با مشکل مواجه می شود. اما کار نکردن صفحه لمسی روی گوشی موتورولا اندرویدی شما همیشه نتیجه خرابی سخت افزاری نیست. اگر صفحه لمسی تلفن شما اغلب کار نمی کند یا پاسخ نمی دهد، قبل از دریافت کمک حرفه ای کارهای زیادی می توانید انجام دهید. در اینجا چند راه حل برای کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا وجود دارد که اگر صفحه لمسی اندروید شما کار نمی کند، باید آنها را امتحان کنید.

کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا
کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا

کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا

در کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا ابتدا، اگر صفحه لمسی گوشی موتورولا شما کار نمی کند، باید احتمال وجود اشکال نرم افزاری را رد کنید. چندین مرحله عیب‌یابی وجود دارد که می‌توانید برای تأیید این موضوع انجام دهید.

راه اندازی مجدد گوشی موتورولا

راه اندازی مجدد خوب قدیمی ممکن است برای رفع چنین مشکل پیشرفته ای بیهوده به نظر برسد. با این حال، این اغلب یکی از موفق ترین راه ها برای تعمیر صفحه نمایش لمسی بدون پاسخ در اندروید است. راه‌اندازی مجدد تلفن تمام سرویس‌های پس‌زمینه را خاموش می‌کند و به‌روزرسانی می‌کند، که ممکن است از کار افتاده و منجر به مشکل شما شود. دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاور نمایش داده شود، سپس در صورت امکان روی Restart ضربه بزنید.

اگر نمی‌توانید صفحه را برای انتخاب گزینه لمس کنید، در اکثر دستگاه‌ها، می‌توانید دکمه روشن/خاموش را برای چند ثانیه نگه دارید تا تلفنتان خاموش شود. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد دکمه پاور و دکمه افزایش صدا را همزمان نگه دارید.

بوت شدن در حالت ایمن

اگر صفحه لمسی شما کار نمی کند، اما فقط به صورت متناوب، ممکن است بتوانید گوشی موتورولا خود را مجدداً به حالت ایمن راه اندازی کنید. حالت ایمن اندروید به شما امکان می‌دهد از تلفن خود فقط با نرم‌افزار اصلی که با آن ارسال شده است استفاده کنید، که تمام سرویس‌ها و برنامه‌هایی را که نصب کرده‌اید حذف می‌کند. اگر صفحه نمایش شما به طور معمول در حالت ایمن کار می کند، احتمالاً یک برنامه شخص ثالث در اینجا مقصر است.

این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل کار نکردن دوربین گوشی موتورولا

برای وارد شدن به حالت ایمن در اکثر دستگاه های اندرویدی جدید، دکمه روشن/خاموش را فشار داده و نگه دارید. در اعلان به دست آمده، دکمه خاموش/روشن را لمس کرده و نگه دارید. پس از مشاهده اعلان ورود به حالت ایمن، روی OK ضربه بزنید تا گوشی موتورولا شما به زودی راه اندازی مجدد شود. برای خروج از حالت ایمن، کافی است گوشی موتورولا خود را به طور معمول ریستارت کنید.

کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا و تشخیص نمایشگر خود

اگر سر خود را خارانید و به این فکر می کنید که “چرا صفحه لمسی گوشی موتورولا من کار نمی کند؟”، طیف وسیعی از برنامه ها را در فروشگاه Play پیدا خواهید کرد که می توانند به شما در تشخیص مشکلات نمایشگر کمک کنند. اینها برای مشخص کردن مشکل دقیقاً با صفحه لمسی تلفن شما طراحی شده اند. توصیه می‌کنیم یکی از آنها را امتحان کنید که به سادگی تستر نمایشگر نامیده می‌شود.

وقتی نمایش تستر را راه اندازی می کنید، به برگه تست های آن بروید. در اینجا، شما این امکان را دارید که یک دسته کامل از جنبه ها را آزمایش کنید. این برنامه می‌تواند پیکسل‌های مرده، سوختگی روی صفحه‌های OLED، دقیق بودن کنتراست و اشباع، وضعیت چند لمسی و موارد دیگر را تشخیص دهد.

اگر در تست‌های لمسی نتایج مثبتی دریافت کردید، باید همه برنامه‌های نصب‌شده اخیر را مرور کنید یا بازنشانی کارخانه‌ای را در نظر بگیرید. از آنجایی که صفحه نمایش لمسی شما در شرایط خاص مطابق با آنچه در نظر گرفته شده بود کار می کرد، به احتمال زیاد یک برنامه شخص ثالث علت اصلی آن است.

این مطلب را از دست ندهید   قاب عقب Moto G6 Plus

برداشتن محافظ صفحه

در کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا بسیاری از افراد محافظ صفحه نمایش گوشی موتورولا خود را به عنوان ایمنی بیشتر در برابر افتادن و خط و خش استفاده می کنند. اما همان ورق پلاستیکی یا شیشه ای می تواند از رسیدن سیگنال های لمسی شما به صفحه نمایش جلوگیری کند.

اگر اخیراً صفحه‌نمایش گوشی موتورولا شما فعال شده است، سعی کنید محافظ را بردارید. البته، این تضمینی برای رفع مشکل نیست. با این حال، می تواند نرخ پاسخ را در یک صفحه نمایش ضعیف افزایش دهد.

بهبود به طور مصنوعی

برای نمایشگرهایی که تا حدی کار می کنند، ممکن است بتوانید تأخیر صفحه را با یک برنامه شخص ثالث افزایش دهید. Touchscreen Repair یک برنامه سبک وزن است که صفحه نمایش شما را برای کاهش زمان پاسخ کالیبره می کند. این برنامه از شما می خواهد که به طور متوالی روی چندین بخش از صفحه لمسی ضربه بزنید. بر اساس مشخصات داخلی گوشی موتورولا شما، سپس به طور مصنوعی تأخیر را تا حد امکان کاهش می دهد.

اثربخشی تعمیر صفحه لمسی بسته به سازنده تلفن شما متفاوت است. بسیاری از OEM ها گوشی موتورولا های خود را با نرخ پاسخگویی بهینه ارسال می کنند. در این سناریوها، تعمیر صفحه لمسی قادر به انجام کارهای زیادی نخواهد بود. اما اگر هیچ چیز دیگری هنوز جواب نداده است ارزش امتحان کردن را دارد.

کنترل تلفن خود با صدا یا حرکات

در کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا برای کنترل تلفن خود لازم نیست به ورودی های لمسی تکیه کنید. برای ارائه خدمات بهتر به کاربرانی که نیازهای دسترسی دارند، روش‌های تعامل مبتنی بر صدا و صورت برای Android راه طولانی را طی کرده‌اند.

این مطلب را از دست ندهید   پوشش پشت Moto G6

با برنامه های مناسب، می توانید به طور کامل در تلفن خود از طریق صدا و حرکات صورت خود حرکت کنید. البته این راه حل ها فقط در صورتی اعمال می شوند که صفحه لمسی گوشی موتورولا شما به اندازه کافی برای نصب یک برنامه از Play Store کار کند.

در غیر این صورت، می توانید برنامه را از طریق رابط وب فروشگاه Play روی تلفن خود نصب کنید. و می‌توانید ورودی صفحه لمسی گوشی موتورولا خود را تا زمانی که صفحه‌نمایش را ثابت نکنید، غیرفعال کنید.

دسترسی صوتی

برنامه دسترسی صوتی Google به طور فعال به دستورات شما گوش می دهد و به هر اقدامی که روی صفحه وجود دارد یک عدد اختصاص می دهد. به جای لمس نماد برنامه یا عنصر منو، فقط باید رقم اختصاص داده شده را فراخوانی کنید.

Voice Access اقدامات اساسی را به عبارات ثابت پیوند می دهد. بنابراین می‌توانید برای جابجایی در صفحات، «screen down» و برای مثال برای بازگشت به صفحه قبلی، «go back» بگویید.

EVA Facial Mouse Pro

این برنامه دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که نامش نشان می دهد. یک مکان نما مجازی روی صفحه نمایش شما اضافه می کند که می توانید با صورت خود آن را دستکاری کنید. برای حرکت دادن نشانگر، فقط باید سر خود را در جهت مناسب حرکت دهید.

وقتی مکان نما روی عنصری است که می خواهید انتخاب کنید، یک یا دو لحظه صبر کنید تا یک ضربه را وارد کنید. همچنین می‌توانید برای دسترسی سریع به تعدادی از اقدامات ضروری، از جمله خانه و چند وظیفه، یک داک را روشن کنید.

بیشتر بدانید: هنگ کردن دائم گوشی موتورولا

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 1 =