نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

عکاسی تار دوربین گوشی. چندی پیش، عکس های تار دوربین گوشی موتورولا بهترین چیزی بود که هر کسی می توانست به آن امیدوار باشد. امروزه، همه انتظار عکس‌های شفافی را دارند که با کیفیت عکس‌هایی که توسط یک دوربین دیجیتال اختصاصی گرفته می‌شود، رقابت کند. چند مورد از این نکات عیب یابی را برای رفع مشکل امتحان کنید.

عکاسی تار دوربین گوشی

تمیز کردن لنز دوربین و عکاسی تار دوربین گوشی

لنز کثیف دوربین بارزترین مقصر برای تار شدن عکس های گوشی موتورولا است. آلودگی های آغشته شده روی لنز نه تنها می تواند مستقیماً باعث تاری یا اعوجاج شود، بلکه می تواند در ویژگی فوکوس خودکار تلفن شما نیز اختلال ایجاد کند.

از یک پارچه میکروفیبر تمیز برای لنزهای دوربین یا عینک برای پاک کردن لنزهای خود استفاده کنید. هیچ ماده پاک کننده ای را روی لنز یا پارچه اسپری نکنید زیرا شیشه لنز دوربین بیرونی گوشی موتورولا شما ممکن است پوششی داشته باشد که به برخی مواد شیمیایی واکنش ضعیفی نشان می دهد.

اگر تلفن مقاوم در برابر آب دارید، ممکن است بخواهید به آرامی شیشه لنز دوربین بیرونی را با مقدار کمی آب تمیز و تازه بشویید تا بقایای معدنی مانند ذرات ریز شن را پاک کنید. اگرچه شیشه لنز دوربین بیرونی مدرن از مواد سخت و سختی مانند یاقوت کبود ساخته شده است، مواد معدنی سختی که بین پارچه و شیشه شما گیر افتاده است همچنان می تواند آن را خراش دهد.

استفاده از حالت صحیح

برنامه دوربین شما احتمالاً حالت های مختلف عکسبرداری دارد. اگر به طور تصادفی یک حالت خاص مانند حالت پرتره یا ماکرو را فعال کرده اید، ممکن است برای یک عکس معمولی تمرکز سوژه غیرممکن باشد. از طرف دیگر، ممکن است لازم باشد یکی از این حالت‌ها، مانند حالت ماکرو، را زمانی که سوژه شما برای فوکوس کردن خیلی نزدیک به دوربین است، روشن کنید.

خاموش کردن فیلم محافظ یا محافظ صفحه و عکاسی تار دوربین گوشی

بیایید با چیزی شروع کنیم که ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما اگر تصویری کمی مبهم در منظره یاب برنامه خود می بینید، ممکن است چیزی روی صفحه نمایش خود داشته باشید که تصویر را مخدوش می کند.

این مطلب را از دست ندهید   طول عمر باتری گوشی

اگر به تازگی یک گوشی موتورولا جدید را از جعبه خارج کرده اید، مطمئن شوید که فیلم محافظ را روی صفحه نمایش نگذاشته اید. راهنمای شروع سریع را با دقت بخوانید زیرا برخی از تلفن‌ها (مانند Samsung Galaxy S21 Ultra) دارای محافظ صفحه‌نمایش کارخانه‌ای هستند که نباید آن را جدا کرد مگر اینکه آسیب دیده باشد.

برخی از محافظ های صفحه نمایش بر وضوح صفحه نمایش شما تأثیر منفی می گذارند و همه چیز را مبهم نشان می دهند. می‌توانید با باز کردن یک برنامه غیردوربین و بررسی عناصر صفحه‌نمایش مانند متن، این موضوع را به راحتی بررسی کنید. اگر همه چیز روی صفحه کمی نرم به نظر می رسد، محافظ صفحه را بردارید یا آن را با محافظی جایگزین کنید که درجه وضوح بهتری دارد.

تمیز کردن صفحه نمایش

با یک پارچه میکروفایبر تمیز گوشی موتورولا را به خوبی پاک کنید تا از وجود لایه چربی روی صفحه نمایش شما که باعث تیرگی تصویر می شود جلوگیری کنید.

بررسی لنز برای تراکم و عکاسی تار دوربین گوشی

اگر تلفن شما در معرض آب یا رطوبت زیاد قرار گرفته باشد، ممکن است به تراکم بین لنز و شیشه دوربین بیرونی منجر شود. اگرچه دوربین ممکن است در برابر نفوذ مایعات مهر و موم شده باشد، اما همچنان نیاز به عبور هوا دارد تا فشار داخل مجموعه دوربین با اتمسفر بیرونی برابر شود. به همین دلیل است که اگر از گوشی موتورولا در شرایطی نزدیک تر از رطوبت راحت به جنگل آمازون استفاده می کنید، مایع می تواند در داخل شیشه متراکم شود.

این مطلب را از دست ندهید   علت کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا

اگر متراکم در داخل دوربین مشاهده کردید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا تبخیر شود. برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، گوشی موتورولا را در دمای اتاق و در رطوبت معمولی نگه دارید. اگر مشکل برطرف نشد یا همچنان برمی‌گردد، ممکن است گوشی موتورولا شما دچار آسیب آب شده باشد و باید از یک متخصص آن را ارزیابی کنید.

برداشتن قاب گوشی موتورولا

اکثر قاب‌های گوشی موتورولا دارای بریدگی‌های کافی برای دوربین‌های گوشی موتورولا شما هستند، اما برخی از مدل‌ها ممکن است بیش از حد همپوشانی داشته باشند، مخصوصاً زمانی که از دوربین با زاویه بازترین گوشی موتورولا خود استفاده می‌کنید. برای تلفن‌هایی که از حسگرهای ویژه برای اندازه‌گیری فاصله برای فوکوس استفاده می‌کنند، ممکن است قاب تا حدی آن سنسور را مبهم کند، حتی اگر بخشی از هیچ لنزی را مبهم نکند.

در حالی که این احتمال وجود ندارد، اگر مشکوک هستید که مورد شما مشکل است، به سرعت آن را بردارید و چند عکس آزمایشی بگیرید تا احتمال آن را رد کنید.

استفاده از فوکوس و عکاسی تار دوربین گوشی

گاهی اوقات ویژگی فوکوس خودکار روی تلفن شما باعث اشتباه می شود. در بیشتر موارد، می‌توانید با ضربه زدن روی موضوعی که می‌خواهید روی آن فوکوس کنید در منظره یاب برنامه دوربین، این مشکل را برطرف کنید.

در برنامه دوربین آیفون، می‌توانید برای تغییر فوکوس روی هر جایی از کادر ضربه بزنید، اما از آنجایی که برنامه‌های دوربین گوشی موتورولا اندرویدی استاندارد نیستند، روش تنظیم دقیق فوکوس ممکن است از برندی به گوشی موتورولا دیگر متفاوت باشد. اگر به نظر می رسد ضربه زدن برای فوکوس در تلفن Android شما کار نمی کند، برای دستورالعمل ها به فایل راهنمای برنامه دوربین مراجعه کنید.

اکثر گوشی موتورولا های هوشمند مدرن به دوربین های متعدد مستقل مجهز هستند. اگر تصویر شما تار است، سعی کنید دوربینی با فاصله کانونی مناسب تری تغییر دهید. حتی اگر برای عکسی که می‌خواهید بگیرید روی دوربین مناسبی هستید، گاهی اوقات تغییر به دوربین دیگری و سپس بازگشت به عقب می‌تواند هر مشکل موقتی را که باعث ایجاد مشکل می‌شود، بازنشانی کند. دوربین اصلی به لطف سنسور تصویر با تعداد مگاپیکسل بالاتر، معمولا بهترین وضوح را دارد.

این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل کار نکردن صفحه لمسی گوشی موتورولا پس از آبخوردگی

اگر همه دوربین‌های پشتی شما تار هستند یا تعویض بین آن‌ها مشکل را برطرف نمی‌کند، می‌توانید به دوربین سلفی و سپس به دوربین‌های عقب برگردید. ما دیده ایم که برخی از کاربران گزارش داده اند که این به آنها کمک کرده است.

استفاده از حالت دستی

به طور پیش فرض، برنامه دوربین شما عمدتاً خودکار است. سعی می‌کند بهترین تنظیمات فوکوس و نوردهی را برای شما انتخاب کند، بنابراین اگر از سوژه‌ای عکس می‌گیرید که ویژگی فوکوس خودکار نمی‌تواند به درستی انجام شود، فقط باید نگران کادربندی و زمان‌بندی عکس خود باشید.

برخی از برنامه‌های دوربین گوشی موتورولا اندرویدی دارای حالت دستی یا Pro هستند که آن را بیشتر شبیه دوربین DSLR می‌کند. به عنوان مثال، در گوشی موتورولا سامسونگ گلکسی، می‌توانید حالت Pro و تنظیمات دوربین خود را با استفاده از چرخ فوکوس روی صفحه به صورت دستی انتخاب کنید.

در حالی که ارزش بررسی راهنمای تنظیمات دوربین ما را دارد، در اینجا چند کار سریع و کثیف وجود دارد که می توانید در حالت دستی انجام دهید تا تاری و تیرگی را از بین ببرید:

  • از سرعت شاتر سریع استفاده کنید که به کاهش تاری حرکت کمک می کند.
  • ISO را برای صحنه های کم نور تنظیم کنید.

بسیاری از حالت‌های دستی دارای راهنمای فوکوس بصری هستند، که در آن قسمت‌هایی از تصویر که در فوکوس هستند با رنگ برجسته می‌شوند تا بدانید موارد مناسب در فوکوس هستند.

پیشنهاد مطالعه: عدم بروزرسانی گوشی موتورولا

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =