نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مدیریت حافظه در تلفن همراه

یکی از بزرگترین زمینه های مشکل تقریباً مطابق هرکسی که با آن صحبت کردم مدیریت حافظه است. ممکن است یک برنامه رشته های زیادی را بچرخاند و منابع حافظه را خیس کند یا روی سیستمی که برنامه های زیادی باز دارد اجرا کند.

نه اینکه مشکل همه توسعه دهندگان یکسان باشد. اندرو وایتینگ، معاون توسعه تجارت در Solstice Mobile می گوید: (در iOS کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید برای استفاده از Objective-C انجام دهید تا بسیاری از مشکلات حافظه را برطرف کنید.) اما یک معامله وجود دارد.(در اندروید، شما کنترل [حافظه] بسیار عمیق تری دارید و معمولاً می توانید کاری کنید که دقیقاً همان کاری را که می خواهید انجام دهد، که به پیچیدگی بیشتری می افزاید.)

ضعف مدیریت حافظه

به ویژه در برنامه های کاربردی در مقیاس سازمانی، مدیریت صحیح حافظه یک چالش مشترک برای توسعه دهندگان است. یکی از مهمترین دلایل اینکه برنامه ها مشکلات عملکردی ایجاد کرده و هشدارهای حافظه را ایجاد می کنند، استفاده زیاد از حافظه است. در موارد شدید، این مشکلات عملکردی منجر به خاتمه برنامه می شود. وقتی سیستم عامل دستگاه همراه برای انجام کارها به حافظه بیشتری احتیاج دارد، اولین اقدام خاتمه برنامه های پرمصرف است.

اگر برنامه شما به طور مداوم حافظه زیادی را مکش می کند، ممکن است در لیست سیاه سیستم عامل قرار بگیرد. در چنین شرایطی، مطمئناً تجربه کاربر به شدت رنج خواهد برد.

حافظه در اندروید

جاناتان کارون، مدیر ارشد مهندسی نرم افزار در New Relic، که توزیع می کند، می گوید: )شما با حافظه در Java (مانند Android) رو به رو می شوید، که به طور معمول با مواردی مانند بارگیری تصاویر بزرگ یا پردازش بیت مپ ها ارتباط دارد.( SDK موبایل که از عملکرد فنی گزارش می دهد و دلایل عمده مشکلات را گردآوری کرده است. )

این مطلب را از دست ندهید   پنل جلو Motorola Droid 1

در واقع تعداد شگفت آور مواردی که به نظر می رسد مسائل مرتبط کننده در Android است وجود دارد، جایی که یک کلاس را نمی توان پیدا کرد یا استثنایی به نام پیوند غیر طبقه بندی شده وجود دارد.( از طرف دیگر، برنامه های iOS اغلب از استثنا NSInternalInconsistency رنج می برند، این هنگامی اتفاق می افتد که توسعه دهنده ای یک آرایه یا مجموعه داده را در یک مکان تغییر دهد “در حالی که چیز دیگری از لیست چیزهایی که وجود دارد را می خواند.

عواملی که منجر به ضعف مدیریت حافظه می شود

بسیاری از عوامل می توانند منجر به ضعف مدیریت حافظه در برنامه تلفن همراه شما شوند. در بالای لیست، استفاده از حافظه نهان اشتباه وجود دارد و چرخه های حفظ آن وجود دارد. بدون اندازه و پیکربندی مناسب، استفاده از حافظه پنهان می تواند به سرعت حافظه موجود را رشد داده و از بین ببرد.

از طرف دیگر، هنگامی که دو جسم با یک نقطه مرجع قوی به سمت یکدیگر باشند، یک چرخه نگهدارنده فعال می شود. اشیا موجود در چرخه حفظ فقط در صورت خاتمه یافتن برنامه می توانند آزاد شوند. یکی از راه های فرار از این مسائل فقط بارگیری اشیا حافظه (تصاویر بزرگ و غیره) در صورت نیاز است.

این نه تنها به جلوگیری از خرابی کمک می کند بلکه باعث کاهش زمان بارگیری صفحه و افزایش عملکرد می شود. همچنین می توانید هنگام دریافت هشدار حافظه، اقدامات مختلفی مانند آزاد کردن اشیا حافظه غیر فشرده را پیاده سازی کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)
این مطلب را از دست ندهید   ارور در تلفن همراه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =