نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ناسازگاری دستگاه تلفن همراه

برنامه شما ممکن است در دستگاه کاربر نیز خراب شود زیرا با آن دستگاه سازگار نیست. به عنوان یک توسعه دهنده تلفن همراه، یکی از مهمترین مشکلاتی که باید با آن روبرو شوید این واقعیت است که شما در حال ساخت برنامه هایی برای اجرای در محیط هایی هستید که ممکن است از کنترل شما خارج باشد.

ناسازگاری در اندروید

متاسفانه دستگاه های اندرویدی این مشکل را بیش از پیش پیچیده می کنند. بر خلاف فضای توسعه iOS، جایی که همه چیز به شدت توسط اپل کنترل می شود، محیط های کاری اندروید قابل پیش بینی نیستند. تکه تکه شدن همیشه یک چالش بزرگ دنیای اندروید بوده است و به نظر می رسد توسعه دهندگان همیشه در انتهای کار قرار دارند. تا سال 2015، بیش از 24000 دستگاه Android منحصر به فرد در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت.

علت این موضوع چیست؟

علاوه بر سخت افزار بسیار پراکنده از چندین سازنده، شما همچنان باید با نسخه های مختلف سیستم عامل سر و کار داشته باشید. با توجه به اینکه دستگاههای Android 71.81٪ از سهم بازار تلفن همراه را تشکیل می دهند، ضروری است که برنامه خود را برای آنها بهینه کنید. حقیقت این است که همگام بودن با تمام نسخه های دستگاه و سیستم عامل ممکن است کاملا غیر واقعی باشد.

توصیه ی Google

با این حال، Google توصیه می کند حداقل 90٪ از همه دستگاههای زنده را پشتیبانی کرده و آخرین نسخه سیستم عامل را هدف قرار دهید. تعبیه کتابخانه پشتیبانی Android در برنامه شما همچنین می تواند به شما کمک کند از چندین نسخه API بدون هیچ کد غیرضروری پشتیبانی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   مدیریت حافظه موبایل

محدودیت های پهنای باند

اگرچه جیب دلایل اصلی خرابی برنامه وجود دارد، آخرین موردی که می خواهیم در این مقاله ذکر کنیم مربوط به نحوه اتصال برنامه شما به شبکه تلفن همراه است. هر بار که برنامه ای در پس زمینه به شبکه تلفن همراه دسترسی پیدا می کند، منابع دیگر سیستم مانند CPU و رادیو را نیز درخواست می کند.

اگر این درخواست ها به طور مکرر یا بیش از حد ارسال شوند، محدودیت های پهنای باند اغلب ایجاد می شوند. در موارد خفیف، این باتری دستگاه را به سرعت تخلیه می کند. در شرایط شدیدتر، محدودیت های پهنای باند باعث خراب شدن کامل برنامه می شود.

بنابراین مهم است که ردیابی کنید آیا برنامه شما در پس زمینه فعالانه از شبکه استفاده بیش از حد می کند یا نه. در اندروید، Android می توانند همه ابزار مورد نیاز شما را در اینجا فراهم کنند. هنگامی که استفاده از شبکه پس زمینه را بیش از حد می داند، حیوانات Android به عنوان راهی برای بهبود عملکرد برنامه شما، از طریق Play Console به شما هشدار می دهند.

برای داشتن بینش بیشتر در مورد استفاده از شبکه تلفن همراه، برنامه هایی مانند Battery Historian به شما کمک می کنند رفتار استفاده از شبکه برنامه را حتی بهتر درک کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =