نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

در این مقاله با دلایل قطع تلفن و راه حل های احتمالی این مشکل فراگیر آشنا خواهیم شد. قطع شدن گاه به گاه گوشی موتورولا نباید باعث نگرانی شود، اما اگر اغلب اتفاق می افتد، باید نکاتی را که در زیر ارائه می شود، امتحان کنید.

 تعداد برنامه های همزمان را کاهش دهید تا تلفن قطع شود

هر تلفن همراه دارای مقدار محدودی از منابع مانند حافظه (رم) و قدرت پردازش است. اگر بیش از ظرفیت این منابع به تلفن اضافه کنید، ممکن است گوشی موتورولا هنگ کند. بنابراین، باید سعی کنید تعداد برنامه‌های در حال اجرا همزمان را به حداقل برسانید. تعدادی برنامه وجود دارد که در پس زمینه اجرا می شوند. می توانید با متوقف کردن برنامه هایی که در حال حاضر به آنها نیاز ندارید، حافظه مسدود شده را آزاد کنید. برای مشاهده لیست برنامه های در حال اجرا، به Settings > Apps > Running App بروید.

 همه برنامه ها را به روز نگه دارید

به بازدید از فروشگاه های برنامه مانند Google Play (اگر گوشی موتورولا اندرویدی دارید) و فروشگاه برنامه iTunes (اگر آیفون دارید) ادامه دهید. توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل به بهبود عملکرد اپلیکیشن های خود ادامه می دهند. بنابراین بسیار توصیه می شود که به طور منظم همه برنامه ها را در صورت در دسترس بودن نسخه بهتر به روز رسانی کنید. آخرین نسخه‌های برنامه‌ها ممکن است برای استفاده کمتر از حافظه و قدرت CPU طراحی شده باشند.

تلفن همراه خود را خاموش کنید

هر چند وقت یکبار خاموش کردن گوشی موتورولا ایده خوبی است زیرا حافظه گوشی موتورولا را کاملاً تازه می کند. هنگامی که تلفن خود را مجدداً راه اندازی می کنید، حافظه آن از تمام داده های غیرضروری که در فضای حافظه باقی مانده و اشغال کرده اند خالی می شود.

 باتری را خاموش و خارج کنید

این نکته ممکن است در اکثر موارد اصلاً تأثیر زیادی نداشته باشد. اما بهتر است هر چند ماه یکبار باتری و سیم کارت را جدا کنید. حذف باتری و سیم کارت گرد و غبار را از نقاط لمسی الکتریکی پاک می کند.

این مطلب را از دست ندهید   مادربرد Motorola Droid RAZR

 برنامه ها را در حافظه خارجی (کارت SD) نصب کنید

اکثر کاربران تلفن همراه انواع اپلیکیشن ها را در گوشی موتورولا خود نصب می کنند. هنگام نصب برنامه ها، توجه زیادی به این که برنامه قرار است کجا نصب شود و تاثیری که می تواند بر عملکرد گوشی موتورولا داشته باشد، ندارند. در بیشتر موارد، به طور پیش فرض، برنامه ها در حافظه داخلی گوشی موتورولا نصب می شوند. این باعث می شود فضای کمتری برای اجرای برنامه ها باقی بماند و به نوبه خود باعث مسدود شدن حافظه می شود. اگر تلفن شما هنگ کرد، توصیه می شود برنامه ها را در حافظه خارجی (یعنی کارت SD) گوشی موتورولا نصب کنید. معمولا حافظه خارجی بزرگتر از حافظه داخلی است. همچنین در صورت نیاز می توان حافظه خارجی را به راحتی افزایش داد (به جای کارت 2 گیگابایتی، فقط یک کارت 8 گیگابایتی را وارد کنید!). بنابراین در حافظه خارجی می توان برنامه های بیشتری را بدون گرفتگی حافظه داخلی گوشی موتورولا به راحتی نصب کرد. این کار گوشی موتورولا شما را از هنگ کردن نجات می دهد.

مشکلات فریز صفحه در گوشی

برای این کار می توانید دیسک نوشتن پیش فرض را تنظیم کنید. به Settings > Storage > Default write disk > Select SD Card بروید. لطفاً توجه داشته باشید که این تنظیم در مکان های کمی متفاوت در گوشی موتورولا های تلفن همراه مختلف موجود است. بنابراین، ممکن است مجبور شوید کمی به اطراف نگاه کنید.

 برنامه های نصب شده را از حافظه داخلی به حافظه خارجی منتقل کنید

همیشه می توانید برنامه های نصب شده را از حافظه داخلی به حافظه خارجی منتقل کنید. همانطور که در بالا توضیح داده شد، این باعث می شود فضای حافظه داخلی بیشتری برای اجرای روان برنامه ها فراهم شود. در نتیجه گوشی موتورولا شما هنگ نخواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید   قاب جلو Motorola Droid RAZR M 

تنظیمات جابجایی برنامه های نصب شده معمولاً در زیر تنظیمات > برنامه ها در دسترس است.

مشکلات فریز صفحه در گوشی

 برنامه های غیر ضروری را حذف کنید

همچنین می توانید لیست برنامه های نصب شده در گوشی موتورولا خود را مرور کنید. ممکن است چند برنامه را ببینید که زمانی نصب کرده بودید اما دیگر به آنها نیاز ندارید. فوراً چنین برنامه هایی را حذف نصب کنید. آنها در تلفن شما بیکار می مانند و فضای مهم حافظه را هدر می دهند.

 حذف داده های غیر ضروری (مانند عکس، فیلم، آهنگ)

اگر تصاویر، فیلم ها و آهنگ ها را در حافظه داخلی ذخیره کرده اید. شما واقعاً فضای حافظه داخلی را خفه می‌کنید و این می‌تواند دلیل قطع دائم گوشی موتورولا شما باشد. ادامه دهید، به تمام عکس‌ها، ویدیوها و آهنگ‌ها نگاهی بیندازید و آن‌هایی را که دیگر نیازی ندارید حذف کنید. همچنین، ابتدا می توانید از این داده ها در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و سپس آن را از تلفن خود حذف کنید. عکس‌ها، فیلم‌ها و صدا بیشتر فضای گوشی موتورولا یک کاربر معمولی تلفن هوشمند را اشغال می‌کنند. و این یکی از دلایل رایج قطع شدن گوشی موتورولا شماست.

 برنامه های هجوم منابع را شناسایی کنید

برخی از برنامه ها از حافظه بسیار بیشتری نسبت به سایر برنامه ها استفاده می کنند. برنامه‌های بازی (مانند Angry Birds) جزو برترین برنامه‌های هول‌کننده حافظه هستند. می توانید بررسی کنید که هر یک از برنامه های شما چقدر از حافظه استفاده می کنند. برای این کار به Settings > Apps (یا Memory) > Running Apps بروید. در اینجا می توانید ببینید کدام برنامه دقیقاً چه مقدار حافظه مصرف می کند.

مشکلات فریز صفحه در گوشی

در صورت امکان، می‌توانید جایگزین سبک‌تری برای برنامه‌ای که از حافظه زیادی استفاده می‌کند، امتحان کنید. به عنوان مثال، اگر از یک برنامه خبری استفاده می کنید و آن برنامه مقدار زیادی رم مصرف می کند. ممکن است آن برنامه را حذف کرده و برنامه خبری دیگری را از فروشگاه برنامه نصب کنید.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل ریستارت شدن مداوم گوشی

نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید

ویروس ها یک تهدید هستند. اگر تلفن همراه شما میزبان یک ویروس باشد، ویروس می تواند به طور قابل توجهی سرعت تلفن همراه شما را کاهش دهد. نیازی به گفتن نیست که تلفن شما اغلب هنگ می کند. بنابراین، بدیهی است که شما به یک آنتی ویروس نیاز دارید. اگرچه خود نرم افزار آنتی ویروس حافظه زیادی را اشغال می کند، اما بهتر است ویروس را حذف کنید.

 به حافظه خارجی کمی فضای تنفس بدهید

تا اینجا اهمیت نصب اپلیکیشن ها بر روی حافظه جانبی را به شما گفته ایم. اما نباید به این معنی باشد که حافظه جانبی را هم خفه می کنید! همچنین مقداری فضا را در حافظه خارجی خالی نگه دارید تا برنامه ها بتوانند به راحتی داده های مربوطه خود را ذخیره کرده و بخوانند. اگر حافظه خارجی نیز تا لبه پر باشد، می تواند دلیل قطع شدن گوشی موتورولا باشد.

از گزینه تنظیم مجدد کارخانه استفاده کنید

این باید آخرین راه حل شما باشد. اگر هیچ چیز دیگری کار نمی کند و تلفن ثابت می ماند، می توانید تلفن همراه خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. استفاده از این گزینه همه چیز را از تلفن همراه شما پاک می کند. همه چیزهایی که در حافظه داخلی وجود دارد را از دست خواهید داد. و برای همیشه از بین خواهد رفت. همه پیام‌ها، مخاطبین، برنامه‌ها، نشانک‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها، آهنگ‌ها، آهنگ زنگ … همه چیز حذف خواهد شد. در اصل، این گزینه گوشی موتورولا شما را دقیقاً به همان شکلی که در کارخانه تولید می شد، می کند.

صفحه دکمه Motorola Moto Z2 Force

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =